بررسی مانیتور جی پلاس

بررسی مانیتور جی پلاس

قهرمان تازه نفس جی پلاس ابتدا با تلویزیون‌ها وارد بازار شد و اکنون نیز محصولات رایانه‌ای و هوشمند وارد بازار شده است. یکی از این محصولات مانیتور است که در ادامه به به شرح ویژگی‌های این محصول خواهیم پرداخت...
قهرمان تازه نفس جی پلاس ابتدا با تلویزیون‌ها وارد بازار شد. پس از استقبال زیادی که از این محصولات صورت گرفت، سری‌های بعدی و همچنین محصولات خانگی جی پلاس تولید و عرضه شد؛ و اکنون نیز محصولات رایانه‌ای و هوشمند وارد بازار شده است. یکی از این محصولات مانیتور جی پلاس است که می‌تواند انتخاب خوبی برای خرید شما باشد. در ادامه به شرح ویژگی‌های این محصول خواهیم پرداخت:

 • مدل‌های مانیتورهای جی پلاس

مانیتورهای جی پلاس اخیرا در دو مدل تولید و به بازار عرضه شده است. مانیتور 22 اینچ جی پلاس و مانیتور 24 اینچ محصولی از گلدیران است و این دو مدل به غیر از اندازه، تفاوت‌های دیگری نیز با هم دارند. مدل‌ها طبق نامگذاری زیر است:

مانیتور جی پلاس سایز 22 اینچ                              GDM-225JN
مانیتور جی پلاس سایز 24 اینچ                              GDM-245JN

 

 • پورت‌های مانیتورهای جی پلاس (HDMI، VGA و جک 3.5 میلیمتری)

درگاه‌ها یا همان پورت‌ها برای انتقال تصاویر، صدا و یا فرامین در دستگاه‌ها قرار داده می‌شوند. دستگاه‌های می‌توانند پورت‌های متفاوتی را به منظور انتقال صدا و تصویر و فرمان داشته باشند. برای انتقال تصویر به مانیتورهای جی پلاس پورت HDMI و VGA و برای انتقال صدا خروجی 3.5 میلیمتری هدفون قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این مانیتورها اسپیکر ندارند و برای صدا لازم است اسپیکر به آنها وصل کنید.

 • نوع پنل (VA و IPS)

پنل‌های نمایشگر از نظر نوع چینش کریستال‌های مایع با هم تفاوت دارند. در صورتی که آرایش کریستال مایع به صورت عمودی باشد، پنل از نوع VA و اگر چینش به صورت افقی باشد پنل از نوع IPS است. در مورد اینکه کدامیک از پنل‌ها بهتر است، نظرات متفاوتی وجود دارد و در واقع هر یک مزایا و معایبی دارند. پنل مانیتور مدل GDM-225JN از نوع VA و پنل GDM-245JN از نوع IPS است. صفحه نمایش هر دو مدل مانیتور مات است.

 • رزولوشن مانیتورهای جی پلاس

رزولوشن تعداد پیکسل‌های صفحه نمایش است که در مورد تمامی صفحات نمایشگر عنوان می‌شود. بالا بودن رزولوشن یکی از عوامل مهم در افزایش کیفیت تصویر است. رزولوشن صفحه‌ی مانیتورهای جی پلاس، FHD است و 1080*1920 عدد پیکسل دارد. این بازه برای مانیتورها بازه‌ای مناسب و تقریبا سطح بالا محسوب می‌شود. این محصول برای افرادی که به دنبال یک مانیتور با کیفیت تصویر بالا هستند، مناسب است.

 • دامنه‌ی نمایش رنگ مانیتورهای جی پلاس

دامنه‌ی نمایش رنگ هر نمایشگر متفاوت است. نمایشگرها می‌توانند میلیون‌ها تا میلیاردها رنگ را بسازند. بازه‌‌های بالاتر برای نمایش رنگ معمولا مربوط به تلویزیون‌ها است. در مانیتورهای جی پلاس امکان نمایش 16.7 میلیون رنگ وجود دارد که این بازه‌ی مناسبی برای دامنه‌ی رنگ‌های قابل نمایش یک مانیتور است.

 • سرعت نمایش تصویر مانیتورهای جی پلاس

سرعت پردازش تصویر (Response Time) مانیتورهای جی پلاس 5ms  و فرکانس آن 60 هرتز است.

 • مانیتورهای جی پلاس دارای فیلتر نور آبی

پرتوی نور آبی که از صفحات نمایش تابیده می‌‎‌شود یکی از عوامل خستگی چشم است. مانیتورهای جی پلاس قابلیت فیلتر کردن نور آبی را دارند، به طوری که تا حدی مانع خستگی و ناراحتی چشم شود.

 • نسبت کنتراست مانیتورهای GPlus

کنتراست یکی از ویژگی‌های مهم تصویری است. نسبت کنتراست می‌تواند مشخص کند که دستگاه تا چه اندازه می‌تواند رنگ‌ها را به شکل واقعی نمایش دهد و آیا می‌تواند سفید و سیاه مطلق را بسازد. نسبت کنتراست مانیتورهای جی پلاس 1:1000 است که برای یک مانیتور در سطح مناسبی قرار دارد.

 • آیا پایه‌ی مانیتور GPlus قابل چرخش است؟

زاویه‌ی پایه‌ی مانیتور جی پلاس 5 تا 15 درجه به سمت جلو و عقب قابل تغییر است.

ارسال نظر
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد